🌿 Máš v místě svého bydliště nějaké místo či přírodní nebo památkovou lokalitu, která by si zasloužila péči, třeba park, stromořadí či kapličku? Chceš udělat něco drobného či většího pro tvé okolí? Ukázat místním lidem u vás přínos dobrovolnické činnosti a také to, co Brontosaurus a další organizace dělají? Přitáhnout místní komunitu ke spolupráci? Smysluplně a příjemně oslavit Den Země?

👉 Uspořádej v termínu 19. – 28. 4. 2024 jednoduchou půldenní či jednodenní dobrovolnickou Akci Brontosaurus: den pro přírodu a krajinu.

🤸 Jako organizátor či organizátorka takové akce, získáš skvělou příležitost propojit lidi, kterým příroda a krajina ve vašem okolí není ukradená. Můžeš tak své okolí nebo svůj spolek obohatit o nové tváře nadšené pro dobrovolnictví a péči o životní prostředí. 🌿

Využij podporu a servis Hnutí Brontosaurus

  • náměty a návody na pomoc přírodě a krajině
  • finanční podporu do 8 000 Kč na akci, např. nákup materiálu, zajištění občerstvení, apod. 
  • pomoc s propagací akce (umístění na webu, sdílení, reklama, plakáty a letáky)
  • metodiku k pořádání akce a její propagaci
  • podporu v prezentaci přínosu dobrovolnictví veřejnosti
  • dáreček pro organizátory a organizátorky akcí 
  • možnost konzultovat aktivity s koordinátorem Akce Brontosaurus

Po přihlášení tvého nápadu se ti ozveme a domluvíme podrobnosti. Jestli máš dotaz nebo chceš poradit, tak se nám ozvi na akcevregionech@brontosaurus.cz

Jak uspořádat Akce Brontosaurus?

Stačí mít nadšení, představu o tom, jak vypadá dobrovolnická akce pro veřejnost a držet se pár zásad:

📅 Akce se bude konat kterýkoliv den v termínu 19. – 28. 4. 2024.

🛠️ Hlavní náplní akce bude smysluplná dobrovolnická práce na pomoc přírodě nebo památkám, do které se účastníci zapojí a zároveň budou seznámeni s přínosem dané činnosti. Budeš-li chtít, můžeš takto vytvořit i milou tradici, která umožní další setkávání místní komunity a společnou péči o lokalitu. Délka trvání dobrovolnické práce je na tobě, doporučujeme se jí věnovat 3 až 6 hodin na akci.

 🧑‍🤝‍🧑 Akce bude cílit na veřejnost (při plánování však neopomeň cílovou skupinu Brontosaura, tedy mladé lidi ve věku od 15 do 30 let).

 🦕  Účastníci se seznámí s činností Hnutí Brontosaurus či jiných organizací pečujících o přírodu a krajinu, přínosy dobrovolnictví a možností zapojení do dobrovolnických aktivit.

🌿 Je vítána realizace jednoduchého, drobného doprovodného programu. Například společné zahájení a ukončení, komentovaná procházka nebo výklad odborníka k přínosu dobrovolnické práce a lokalitě, představení Hnutí Brontosaurus či pořádající organizace, aktivity pro děti a jiné.

👉 Přihlas svou akci pomocí registračního formuláře

Příklady a návody na dobrovolnickou práci

Vytvoř úkryty živočichům

Vyčisti nebo vyvěs ptačí budky

Postarej se o výsadby ovocných stromů

Vyčisti pramen či studánku

Ukliď v přírodě

Pečuj o drobné památky

Pečuj o přírodní lokalitu


Metodiky Hnutí Brontosaurus

Získej návody, nástroje a inspiraci v našich metodikách.

Jak na dobrovolnictví?

Jak na propagaci?

Další metodiky a příručky